Rada Medyczna szantażuje premiera! Dymisja kurator Nowak albo rezygnujemy. „Zróbcie to dla Polski”

Andrzej Horban, fot. KPRM

Członkowie Rady Medycznej przy premierze żądają dymisji małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, za jej komentarz, że „szczepionki to eksperyment medyczny”. Jeśli nie dojdzie do jej odwołania, to rada może zawiesić swoją działalność.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w piątek na antenie Radia ZET powiedziała, że „absolutnie nie zgadza się” na obowiązek szczepień dla nauczycieli. – Zwłaszcza jeśli mówimy o szczepionkach, których konsekwencje – konsekwencje tego eksperymentu – nie są do końca stwierdzone – powiedziała.  

Jej słowa wywołały panikę w obozie władzy oraz wśród członków Rady Medycznej. Europosłanka Beata Mazurek domagała się od Przemysława Czarnka pilnej dymisji kuratorki. Słowa Barbary Nowak skrytykował również Adam Niedzielski, minister zdrowia. Mimo to, władze PiS zapowiedziały, że dymisji nie będzie.

Prof. Andrzej Horban, w imieniu Rady Medycznej, opublikował oświadczenie w kwestii szczepień przeciw COVID-19, które nazwano „procedurą medyczną ratującą zdrowie i życie, pozwalającą na zmniejszenie tragicznych skutków pandemii”. „Jakiekolwiek twierdzenia podważające ten fakt nie tylko nie mają żądnego uzasadnienia naukowego, ale zniechęcając do szczepień, zwiększają liczbę ofiar pandemii” – napisano.

To właśnie Rada Medyczna stoi za wytycznymi dla rządu w zakresie programu szczepień, a także opiniuje decyzje o wprowadzeniu obostrzeń i lockdownów. Członkowie Rady zagrozili, że jeśli rząd nie spełni ich żądań, to podadzą się do dymisji.

Doniesienia skomentował prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech, znany ze swojego sprzeciwu wobec segregacji sanitarnej i obowiązku szczepień. „Prosimy, zróbcie to dla Polski, zróbcie to dla Polaków, odejdźcie jak najszybciej, mieć lepszego nie może nas spotkać” – napisał na Twitterze polityk.

Źródło: TVN24, wp.pl, Twitter