Pożar w PiS! Publiczna kłótnia czołowych polityków. „Ty głuchy jesteś?”

Beata Mazurek, fot. flickr / Senat RP; Przemysław Czarnek, fot. flickr / Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości pojawiają się coraz większe napięcia. Europosłanka Beata Mazurek publicznie w ostrych słowach zaczepiła szefa resortu edukacji Przemysława Czarnka. Poszło o słowa Barbary Nowak.

Małopolska kuratorka oświaty Barbara Nowak negatywnie wypowiedziała się na temat obowiązkowych szczepień nauczycieli, nazywając szczepionkę na COVID-19 „eksperymentem”. Jej słowa skrytykowali politycy PiS, a część z nich domagała się nawet od ministra edukacji Przemysława Czarnka zdymisjonowania kobiety.

Do dymisji, przynajmniej na razie, jednak nie doszło, co wywołało wściekłość europosłanki Beaty Mazurek z PiS. „Nie ma zgody na skrajnie nieodpowiedzialne wypowiedzi „czy i jaka będzie decyzja w związku z tą wypowiedzą Panie Przemysław Czarnek? A może są równi i równiejsi?” – napisała na Twitterze Mazurek.

Gdy nie doczekała się odpowiedzi, ponowiła atak na ministra, tym razem w dosadniejszych słowach. „Hej Przemysław Czarnek, Ty głuchy jesteś? Nie trzymaj nas w nieustannej niepewności tylko miej odwagę udzielić odpowiedzi?” – dodała. Internautom wydawało się, że ten wpis to efekt włamania na konto polityk PiS, ale w rozmowie z Onetem Beata Mazurek potwierdziła, że to jej słowa.

Jak widać, kryzys gospodarczy w kraju, szalejąca drożyna, a także wizerunkowa katastrofa „Polskiego Ładu”, sprawiają, że politykom obozu władzy puszczają już nerwy. Wygląda na to, iż w Prawie i Sprawiedliwości zdają sobie sprawę, że koniec władzy zbliża się wielkimi krokami.

Źródło: Onet.pl, Twitter / Beata Mazurek