Mateusz Kusznierewicz premierem Polski?! Wpadka na antenie australijskiej telewizji

fot. Facebook / Mateusz Kusznierewicz

Informację o eksplozji w miejscowości Przewodów w woj. lubelskim podają media z całego świata. Nie obyło się przy tym bez wpadek. Jedna z australijskich stacji telewizyjnych przekazała widzom, że premierem Polski jest… Mateusz Kusznierewicz.

Wczoraj około godziny 15.40 w miejscowości Przewodów w województwie lubelskim doszło do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch obywateli Polski. Informację o zdarzeniu przekazują media z całego świata. Materiał przygotowała m.in. australijska stacja ABC News. Dziennikarze pomylili jednak nazwisko polskiego premiera.

W materiale prezenterka stacji przekazała, że „polski premier Mateusz Kusznierewicz zwołał pilne spotkanie rządu”. Kusznierewicz to mistrz olimpijski z Atlanty w żeglarstwie (klasa Finn), a także brązowy medalista igrzysk w Atenach. Sportowiec z polityką nie ma nic do czynienia, a po zakończeniu kariery zajął się biznesem.

Nagranie z pomyłki australijskiej prezenterki trafiło do samego Mateusza Kusznierewicza. „W Australii mieszkałem przez półtora roku, przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2000 roku, więc jest mi niezmiernie miło, że po 22 latach tamtejsze media pamiętają o mnie i poprawnie wymawiają moje nazwisko, które nie należy do najłatwiejszych” – skomentował dla portalu naTemat.pl olimpijczyk.

Źródło: NaTemat.pl