Dwie osoby zginęły w skutek eksplozji w Przewodowie! Jest oficjalne potwierdzenie ze strony kancelarii premiera

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że w powiecie hrubieszowskim (woj. lubelskie) doszło do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch obywateli Polski.

Od kilku godzin w przestrzeni medialnej krążą informacje na temat dwóch rosyjskich rakiet, które miały spaść na terenie Polski w miejscowości Przewodów w woj. lubelskim. Informację jako pierwsze podało Radio ZET. Następnie doniesienia potwierdził przedstawiciel amerykańskiego wywiadu w rozmowie z agencją Associated Press. Lokalne media informowały, że do eksplozji doszło na terenie suszarni zbóż około godziny 15.40. 

O godzinie 19 rozpoczęło się posiedzenie Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. Po nim odbyło się posiedzenie rządu „w związku z zaistniałą sytuacją kryzysową”. Po posiedzeniu do dziennikarzy wyszedł rzecznik rządu Piotr Müller oraz Jacek Siewiera, szef BBN.

W powiecie hrubieszowskim doszło do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch obywateli Polski. Służby wyjaśniają sprawę. Wdrożono procedury przewidziane w takiej sytuacji – zwiększenie gotowości bojowej niektórych jednostek wojskowych i służb – przekazał rzecznik. – Weryfikujemy, czy można uruchomić procedury wynikające z art. 4 Paktu Północnoatlantyckiego – dodał Piotr Müller.

Źródło: KPRM, Radio ZET