Żużlowcy z Rzeszowa przegrali w derbach. W nietypowy sposób przeprosili kibiców

fot. Twitter / Texom Stal Rzeszów

Wczorajszy derbowy pojedynek 2. Ligi Żużlowej pomiędzy Unią Tarnów a Texom Stalą Rzeszów zakończył się wygraną gospodarzy 52:37. Przegrani postanowili w nietypowy sposób przeprosić swoich kibiców.

Mecze Unii Tarnów ze Stalą Rzeszów są nazywane żużlowymi Derbami Południa. W obecnym sezonie zespoły rywalizują na najniższym poziomie rozgrywek, ale i tak mecz zgromadził liczną grupę kibiców z obu miast. Tym razem lepsi okazali się żużlowcy z Małopolski, którzy pokonali faworyzowanych rzeszowian 52:37.

Żużlowcy z Rzeszowa napisali na kartce notesu oświadczenie, w którym przyznają się, że zawalili mecz i zawiedli swoich fanów, którzy w upalną niedzielę stawali się w tarnowskich Mościcach. „Zaj*** jest nam wstyd. Za Wasz wyjazd zawracamy Wam kasę! Dziękujemy za wspaniały doping!” – napisali zawodnicy, którzy zgodnie złożyli podpisy pod komunikatem.

Texom Stal Rzeszów wspierała około 300-osobowa grupa fanów, która liczyła na lepszą postawę swojego zespołu, który przed sezonem zapowiadał walkę awans do eWinner 1. Ligi Żużlowej. Trzeba jednak docenić szczery gest żużlowców, którzy nie schowali głów w piasek, a za to otwarcie przyznali się do winy za porażkę.

Źródło: Twitter / Texom Stal Rzeszów