Żona ministra Czarnka ma nową pracę! Zasiadła we władzach lubelskiej uczelni

fot. Twitter / Ministerstwo Edukacji Narodowej

W Lublinie zainaugurował działalność Wydział Medyczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jak się okazuje, pracę znalazła tam żona ministra Przemysława Czarnka, która zasiadła we władzach uczelni.

REKLAMA

W środę miała miejsce uroczysta inauguracja działalności Wydziału Medycznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Władze uczelni poinformowały, że “z dniem 1 października 2022 r. został powołany Wydział Medyczny, w skład którego wchodzą Instytut Nauk o Zdrowiu, Nauk Biologicznych”. Cała inicjatywa budzi od początku kontrowersje zwłaszcza, że uczelnia kojarzona z kierunkami humanistycznymi od przyszłego roku ma kształcić przyszłych lekarzy.

Podczas tej ważnej uroczystości obecny był m.in. Adam Niedzielski, który zaznaczył, że uczelnia otrzyma od państwa sporą sumę pieniędzy. – Chcemy przeznaczyć na wsparcie tej inicjatywy 40 mln zł w formie obligacji – zapewnił. Dodał, że powstanie Wydziału Medycznego na KUL wpisuje się w działania jego resortu. Ma stanowić odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie na brakujących w Polsce lekarzy.

Jak się okazuje to nie koniec rewelacji związanych z nowym wydziałem lubelskiej uczelni. Żona ministra edukacji i nauki, Katarzyna Czarnek dostała nową pracę i zasiądzie we władzach uczelni. Będzie pełniła funkcję zastępczyni dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu KUL. Pełniącą obowiązki dyrektora jest tam dr Kinga Kulczycka. Panie będą zarządzały kierunkami takimi jak dietetyka, pielęgniarstwo i położnictwo.

Informacji na temat nowej zastępczyni dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu KUL są bardzo znikome. Wiadomo jedynie, że wykładała na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także otrzymała tytuł doktora Biologii, o czym informował sam Czarnek na swoim Twitterze. Sama strona KUL nie podaje szczegółowych informacji o dorobku naukowym Katarzyny Czarnek czy jej pracach dyplomowych. Wiadomo jednak, że prowadzi zajęcia z biochemii ogólnej i żywności, a także mikrobiologii ogólnej z elementami technicznej.

Źródło: o2.pl

REKLAMA