Znany prezenter przechodzi z TVN do TVP Info. Poprowadzi program z Anną Popek

fot. Instagram / Maciej Dolega

Maciej Dolega ogłosił, że jego nowym miejscem pracy będzie TVP Info, co zdecydowanie nie spodobało się internautom, którzy nie szczędzili krytycznych komentarzy. Prezenter ma prowadzić poranny program „Wstaje dzień”.

Jak podaje portal WirtualneMedia.pl, Maciej Dolega – były prezenter pogody w kanałach TVN Grupy Discovery – zostanie nowym gospodarzem porannego pasma w TVP Info. – Trafia na moje biurko ostatnio bardzo dużo CV od pracowników konkurencji, wybieramy najlepszych – mówi nam Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Dziennikarz ma prowadzić poranny program „Wstaje dzień” na zmianę z Anną Popek i Adamem Gizą. Ma zadebiutować w poniedziałek 12 kwietnia. Będzie też prowadził nowe odsłony tego programu, które TVP Info planuje emitować w weekendy w godz. 6.00-7.00.

Drodzy, dołączam do ekipy @tvp_info poprowadzę m.in program „Wstaje dzień” TVP to miejsce, w którym zacząłem swoją przygodę z TV. Mam tu wielu przyjaciół i cieszę się, na nowe wyzwania – czytamy na jego profilu na Twitterze.

Jego decyzja zdecydowanie nie spodobała się fanom. „Panie Macieju, to kasa tam pana zaprowadziła i tylko kasa”, „Warto być przyzwoitym. Kiedyś może pan to zrozumie”, „Czy na pewno telewizja, w której pan zaczynał, to ta sama telewizja, do której pan przechodzi?” – czytamy w kolejnych wpisach.

Przypomnijmy, że Maciej Dolega z początkiem marca rozstał się z TVN Grupą Discovery, z którą był związany od 2012 roku. W swojej karierze prowadził wieczorny „Teleserwis” w TVN24, był także prezenterem pogody w TVN i TVN24, prezenterem magazynu „Meteo News” w TVN Meteo. Początkowo prowadził też prognozę pogody w TTV. Wcześniej był już także związany z TVP. W ostatnim czasie z TVN do TVP Info przeszli m.in. Karolina Pajączkowska i Paweł Blajer.

Źródło: WirtualneMedia.pl