Znany dziennikarz reklamował markę sportową na tle pomniku ofiar masakry w kopalni Wujek. Internauci zażenowani jego zachowaniem

screen z Instagram / Bożydar Iwanow

Dziennikarz Polsatu Sport Bożydar Iwanow wstawił w mediach społecznościowych zdjęcie selfie na tle pomniku górników zastrzelonych 40 lat temu w kopalni „Wujek”. Wpis okrasił reklamą marki „New Balance”, ale po krytyce internautów zmodyfikował opis.

W piątek Bożydar Iwanow opublikował na swoim profilu instagramowym sześć zdjęć kopalni Wujek. Dwa z nich to selfie, na których dziennikarz z poważną miną pozuje na tle pomnika górników, których 16 grudnia 1981 roku zastrzelili milicjanci podczas pacyfikacji strajku. „Byłem tu. Nie tylko dzisiaj. Ale i 40 lat temu. Aż nie chce się wierzyć, że minęło już tyle lat. RIP” – podpisał post.

W opisie zdjęć zawarł również dwa tagi promujące New Balance i trzy linki do instagrmowych profili tej marki. To spotkało się z krytyką komentujących, którzy zarzucili dziennikarzowi, że zachował się żenująco. „40 lat temu też w New Balance?” – brzmiał jeden z wpisów, okraszony emotikoną z postacią zasłaniającą twarz. „Jeśli ktoś ma numer do pana Bożydara, niech go ratuje zanim ten obciachowy wpis złapie zasięgi” – skomentowała na Twitterze blogerka Kataryna.

Po tych komentarzach dziennikarz się zreflektował i usunął z posta tagi i linki promocyjne marki „New Balance”. Bożydar Iwanow nie odniósł się natomiast do krytycznych wpisów, a zamiast tego wstawił kolejne zdjęcie promujące markę. Tym razem fotka została zrobiona podczas, gdy dziennikarz ćwiczy na bieżni w siłowni.

Źródło: Instagram / Bożydar Iwanow