Znany aktor zachował się jak zwykły „Janusz”. Cezary Żak palił plastik na swojej posesji

Cezary Żak, fot. Newseria

Aktorskie małżeństwo Katarzyna i Cezary Żak ma nowy dom na Mazurach. Ich sąsiedzi zauważyli, że nowi lokatorzy postanowili zaoszczędzić na śmieciach. Cezary Żak w ognisku próbował spalić folię, styropian i plastik.

Jak donosi dziennik „Super Express”, Katarzyna i Cezary Żak trzy lata temu kupili dom na Mazurach. „Domek wygląda jak z bajki, a dookoła rozpościerają się piękne widoki między innymi na las” – opisuje barwnie gazeta. Para chwaliła się w wywiadach, że ważne było dla nich, by ich nowe gniazdko było ekologiczne.

Okazuje się, że aktorskie małżeństwo postanowiła zaoszczędzić na utylizacji śmieci. Zamiast spakować posegregowane odpady do worków, Cezary Żak rozpalił na podwórku ognisko, w którym palił… plastikowe śmieci. – Wrzucał do ognia styropian, plastiki, folie i wiele innych odpadków, które powinien posegregowane oddać do utylizacji. Dym i smród był nie do wytrzymania – mówi sąsiad aktorów, cytowany przez „Super Express”.

Sprawę skomentował Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska. „Zgodnie z art. 191 ustawy o odpadach, za takie zachowanie grozi kara grzywny lub areszt. Zgłosiłem sprawę do właściwych organów. Ponadto za zaśmiecanie podwyższamy kary. Wstyd Panie Żak! W ramach pokuty proszę o nagłośnienie nowych kar” – napisał polityk.

Źródło: „Super Express”