Znamy trasę 77. Tour de Pologne

fot. Szymon Gruchalski, mat. prasowe

Mniej etapów niż zwykle, bez kibiców na starcie i mecie, za to w pełnym reżimie sanitarnym – tak będzie wyglądała tegoroczna edycja wyścigu Tour de Pologne. Ściganie rozpocznie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim, a zakończy 9 sierpnia w Krakowie. Nie zabraknie odcinków dla sprinterów, specjalistów od klasyków i górskich wspinaczek.

REKLAMA

Tour de Pologne będzie pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. W tym roku polski narodowy wyścig odbędzie się w formule pięcioetapowej, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Nie będzie publiczności na startach i metach, nie będzie też miasteczka sponsorskiego i kolumny reklamowej. Za to wszyscy będą musieli dostosować się do reżimu sanitarnego.

Czesław Lang, Dyrektor Generalny TdP, zaprezentował trasę wyścigu.

Pierwszy etap będzie szansą dla sprinterów oraz ucieczki. Wyścig rozpocznie się na Stadionie Śląskim, a meta etapu ustalona została przy katowickim Spodku.

Drugiego dnia kolarze wystartują z Opola, a finiszować będą w Zabrzu. Przed metą zawodnicy przejadą trzy okrążenia ulicami miasta. Tutaj też główne role odegrają sprinterzy.

Trzeci etap rozpocznie się w Wadowicach, mieście urodzin świętego Jana Pawła II. W ten sposób 77. Tour de Pologne nawiązuje do setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka. Dla kolarzy trzeci dzień zmagań będzie okazją do sprawdzenia się w górach. Na trasie tego etapu kolarze zaliczą siedem premii górskich. Meta będzie zlokalizowana w Bielsku-Białej. Tutaj również mieszkańcy będą świadkami trzech rund po ulicach miasta.

O losach wyścigu może zdecydować czwarty, królewski etap BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska. Kibice doskonale znają trasę z poprzednich edycji. Podjazdy pod Ścianę HARNAŚ i Ścianę BUKOVINA to nieodłączny element naszego narodowego touru.

Finałowy odcinek rozpocznie się w Zakopanem, a po pokonaniu kilku górskich wyzwań (Ząb, przełęcz Krowiarki), peleton zafiniszuje w Krakowie.

Kibice będą mogli obserwować zmagania kolarzy na trasie wyścigu. Zabroniony jest ich udział na starcie i mecie każdego z etapów.

W związku ze zmianą kalendarza UCI World Tour w wyścigu z pewnością zobaczymy wielu utytułowanych kolarzy, nie zabraknie również Rafała Majki (Bora) oraz Tomasza Marczyńskiego (Lotto Soudal). Pełne składy zawodowych ekip poznamy na początku sierpnia.

Źródło: mat. prasowe

REKLAMA