Znak polskiej biedy. W Inowrocławiu seniorzy walczyli o olej rzepakowy dostępny w promocji

Carrefour, fot. Wikimedia

Podczas otwarcia sklepu spożywczego w Inowrocławiu (woj. kujawsko-pomorskie) klienci rzucili się na przeceniony olej rzepakowy. Seniorzy próbowali brać tyle, ile zdołali unieść.

REKLAMA

Kilka dni temu informowaliśmy o kilkudziesięciu Polakach, którzy każdego dnia korzystają z bydgoskiego punktu pomocy dla uchodźców z Ukrainy, bo nie stać ich na zakup artykułów pierwszej potrzeby. Kolejny dowód na to, że w Polsce bieda trwa w najlepsze pojawił się w Inowrocławiu, gdzie w dniu otwarcia nowego sklepu zjawiły się tłumy, aby kupić tańszy olej.

W sieci pojawił się filmik z wydarzenia. Widać na nim tłum seniorów, którzy walczą o każdą butelkę oleju rzepakowego. Produkt w dniu otwarcia był dostępny w cenie 6,99 zł. To o ponad 5 zł taniej niż w innych sklepach. Dlatego niektórzy klienci brali tyle butelek oleju, ile byli w stanie przenieść do kasy.

Żyjemy w realiach, w których ludzie w wieku 40–60 lat zabijają się o olej, bo dzięki temu będą mieli 5 zł więcej w portfelu” – skomentował jeden z widzów. “Mnie nie śmieszy sytuacja tych ludzi, bo też szukam oszczędności, tylko nie słabnące poparcie tychże ludzi dla partii pier*** o dobrobycie i doganianiu Niemców” – skomentował inny użytkownik.

Źródło: ino-online.pl

REKLAMA