Zmarł właściciel sieci hoteli. Wiadomo, kto będzie zarządzał majątkiem po Tadeuszu Gołębiewskim

fot. Wikimedia

Wczoraj w wieku 79 lat zmarł biznesmen Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci hoteli i firmy TAGO. Teraz jego biznesem będzie zarządzała jego żona Grażyna.

REKLAMA

Zmarły Tadeusz Gołębiewski był właścicielem sieci hoteli “Gołębiewski” oraz firmy produkującej słodycze – TAGO. Jako że Gołębiewski nigdy nie założył spółki i wszystkie przedsięwzięcia realizował w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, to jego majątek trafił w ręce jego żony.

Biznesmen założył działalność gospodarczą w 1966 roku. O tym, że jego firmą zajmie się rodzina było wiadomo od dawna. Członkowie rodziny prowadzą już sklepy i obiekty SPA w hotelach, choć działają w ramach własnych firm. Hotele będą funkcjonowały w dotychczasowym trybie, podobnie jak wytwórnia ciastek TAGO.

Ciągle trwa budowa najnowszego i największego hotelu sieci – w Pobierowie. Mimo śmierci właściciela, inwestycja będzie kontynuowana, choć termin otwarcia nie jest jeszcze znany. Pierwotnie hotel miał zostać otwarty w 2020 roku, ale pandemia pokrzyżowała te plany i postawiła pod znakiem zapytania realizację wartej około pół miliarda złotych inwestycji.

Źródło: Business Insider Polska

REKLAMA