Złote rady Jarosława Kaczyńskiego. “Zamiast 3 ton węgla niech kupią 1,5”

Jarosław Kaczyński, fot. flickr / Piotr Drabik

Jarosław Kaczyński nie ukrywa już, że problem z węglem istnieje. Na spotkaniu w Siedlcach prezes PiS podzielił się z Polakami osobliwą poradą, jak przetrwać kryzys energetyczny.

REKLAMA

Według sondażu CBOS, aż 40 proc. gospodarstw domowych ogrzewających się węglem nie ma żadnych zapasów tego surowca. Mimo to, prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnia, że rząd robi wszystko, żeby Polacy przetrwali kryzys energetyczny. – My służymy wszystkim obywatelom, bo władza musi pomagać ludziom – zapewniał polityk na spotkaniu w Siedlcach.

Podczas wizyty na Mazowszu, kwestia braku opału była wiodącym tematem rozmowy. Jarosław Kaczyński podkreślał, że rząd wprowadził różnego rodzaju dopłaty i działania, aby np. zamrozić ceny gazu lub zmniejszyć opłaty za energię. – Robimy wszystko, by Polacy przetrwali nawet najbardziej srogą zimę w ciepłych mieszkaniach – zapewniał.

Kaczyński poradził również Polakom, aby… kupili na razie tylko połowę potrzebnego węgla. – Jeżeli ktoś potrzebuje 3 ton węgla, bo jest ta dopłata do węgla, niech kupi 1,5, bo później będzie miał gwarancję, że kupi kolejne 1,5 tony – przekonywał lider PiS. – Węgla w Polsce nie zabraknie – dodał. Prezes PiS nie wyjaśnił jednak, na czym będzie polegać wspomniana gwarancja.

Źródło: Money.pl

REKLAMA