Zbigniew Stonoga wyszedł na wolność. Minister Ziobro ma się czego obawiać?

Zbigniew Stonoga, screen z YouTube / Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga ogłosił w mediach społecznościowych, że wczoraj wyszedł na wolność. Kontrowersyjny biznesmen przekazał, że warszawski sąd uchylił mu ostatni z siedmiu aresztów.

Stonoga był oskarżony o popełnienie 186 różnego rodzaju przestępstw. W listopadzie ub.r. portal Onet.pl informował, że są to m.in. wymuszenia czynności urzędowych, znieważenia funkcjonariusza publicznego, stosowania gróźb karalnych oraz zniesławienia i znieważenia prezydenta. Media donosiły, że zażądał od dyrekcji aresztu muszlę klozetową z wizerunkiem Zbigniewa Ziobry.

Wczoraj mężczyzna opuścił areszt. – Witam państwa 14 czerwca 2022 roku. Jestem już wolny. Pozdrawiam wszystkich, dziękuję za wsparcie – powiedział w krótkim nagraniu. „Warszawski Sąd uchylił dziś ostatni z 7 aresztów stosowanych wobec mnie. Jestem wolny” – napisał Zbigniew Stonoga na swoim oficjalnym koncie na Instagramie.

W areszcie Stonoga miał uzyskać status „więźnia medialnego” i miał być poddawany poniżającym rewizjom osobistym, które zadaniem sądu mogły nosić znamiona tortur. Sąd wezwał naczelnika aresztu do zaprzestania stosowania takich praktyk. Biznesmen to zagorzały przeciwnik Prawa i Sprawiedliwości, a szczególnie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Źródło: o2.pl