Zbigniew Stonoga stawia nietypowe żądania w areszcie. Chce muszlę klozetową z wizerunkiem Zbigniewa Ziobry

Zbigniew Stonoga, screen z YouTube / Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga od 9 miesięcy przebywa w areszcie śledczym w Warszawie-Białołęce. Przedsiębiorca zażądał od dyrekcji muszlę klozetową z wizerunkiem Zbigniewa Ziobry i automat do masturbacji z logiem PiS.

Dziennikarz portalu Salon24.pl Marcin Dobski ujawnił na Twitterze pismo zastępcy dyrektora Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka, które jest odpowiedzią na nietypową skargę osadzonego Zbigniewa Stonogi. 5 października 2021 roku kontrowersyjny biznesmen poskarżył się na odmowę „zamontowania muszli klozetowej z wizerunkiem Zbigniewa Ziobry”.

Stonoga domagał się także dostarczenia do celi „automatu do masturbacji z logiem PiS”. W piśmie czytamy również, że dyrekcja uniemożliwiła mu kontakt z osobą duchowną, a dyrektor aresztu odmówił mu porady, „w jaki sposób oprócz skarg, mógłby skutecznie utrudnić pracę administracji”. Lista żądań jest znacznie dłuższa.

Zbigniew Stonoga jest oskarżony o popełnienie 186 różnego rodzaju przestępstw. W listopadzie portal Onet.pl informował, że są to m.in. wymuszenia czynności urzędowych, znieważenia funkcjonariusza publicznego, stosowania gróźb karalnych oraz zniesławienia i znieważenia prezydenta.

Źródło: Tysol.pl