Zastępca komendanta policji w Radomiu potrącił pieszego. Nie stracił prawa jazdy

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu w trakcie manewru wyprzedzania potrącił pieszego, który szedł poboczem. Choć poszkodowany trafił do szpitala, to sprawca nie został zawieszony w czynnościach służbowych, ani nie stracił uprawnień.

REKLAMA

Do wypadku doszło w poniedziałek o godzinie 7 rano w miejscowości Dąbrówka Zabłotnia (gmina Kowala w powiecie radomskim). W trakcie wyprzedzania pojazdu kierujący bmw 48-letni mężczyzna potrącił idącego lewą stroną jezdni 37-latka. Stało się to na odcinku nieoświetlonym, a pieszy nie miał żadnych elementów odblaskowych. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Po opatrzeniu przez personel medyczny po kilku godzinach opuścił placówkę.

Okazało się, że sprawcą zdarzenia jest Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu, który jechał na służbę. Ze względu na to, że to funkcjonariusz policji, czynności na miejscu wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Zastępca komendanta nie został zawieszony w czynnościach służbowych. Prokurator zdecydował, że nie zostanie mu zatrzymane prawo jazdy. Policja przekazała, że zarówno sprawca, jak i poszkodowany byli trzeźwi.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód. Funkcjonariusze policji zamierzają także – niezależnie od postępowania w sprawie potrącenia – prowadzić czynności wyjaśniające względem zastępcy komendanta. – Dla zachowania transparentności czynności prowadzone będą w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu – przekazała w rozmowie z PolsatNews.pl podinsp. Katarzyna Kucharska, rzecznik prasowy KWP w Radomiu. 

Źródło: PolsatNews.pl

REKLAMA