Zaskakujący efekt zbiórki dla Grzegorza Brauna. Jeszcze nigdy Polacy nie zebrali tyle pieniędzy dla posła

Grzegorz Braun, screen z YouTube / Sejm RP

Grzegorz Braun, poseł Konfederacji został wykluczony z obrad Sejmu tuz po tym, gdy nie szczędził słów krytyki pod adresem ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Prezydium Sejmu wymierzyło mu najwyższą możliwą karę finansową, w łącznej wysokości ponad 60 tys. złotych. Poseł jednak może liczyć na swoich sympatyków, którzy zebrali dla niego już ponad 100 tys. zł. Suma ta cały czas rośnie.

REKLAMA

Grzegorz Braun po raz kolejny zarzucił ministrowi zdrowia, Adamowi Niedzielskiemu brak kompetencji i fatalne skutki jego decyzji. Przedstawiciel Konfederacji przypominał, że przez lockdowny i inne działania rządu, życie straciły tysiące osób (nadmiarowe zgony), a akt oskarżenia wobec ministra zdrowia będzie zawierał m.in. informację o tym, że o 1/3 wzrosła liczba zamachów samobójczych wśród dzieci i młodzieży.

W pewnej chwili poseł powiedział do szefa resortu zdrowia  siedzącego w ławach rządowych. – Będziesz Pan wisiał – krzyczał Braun, wskazując palcem na ministra zdrowia. W Sejmie rozpętała się burza. Wicemarszałek wykluczyła Grzegorza Brauna z obrad, a także zarządziła kilkuminutową przerwę „na ostudzenie emocji”. Została nałożona na niego przez Prezydium Sejmu RP także najwyższa możliwa kara finansowa, w łącznej monstrualnej wysokości ponad 60 tys. złotych 

Na tym nie koniec. Jak podaje portal wpolityce.pl, Prokuratura Okręgowa w Warszawie błyskawicznie podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa przeciw Grzegorzowi Braunowi. Dlatego też w związku z całą sytuacją zorganizowano zbiórkę na rzecz posła Konfederacji. W komentarzach jego sympatycy dziękowali za to co zrobił. “Brawo, powiedział Pan to co ma w ustach Naród” – czytamy. Do tej pory internautom udało się uzbierać aż 110 668 zł!

Sam poseł podziękował swoim sympatykom za wsparcie. “Serdeczne Bóg zapłać! W najbliższych dniach wraz z zespołem prawników przedstawię projekt spożytkowania tych zasobów na działania służące gromadzeniu użytecznych procesowo dowodów przestępstw i zbrodni popełnianych w zw. z COVID-19 – projekt pod roboczą nazwą: NORYMBERGA 2.0” – czytamy we wpisie Grzegorza Brauna.

Źródło: Twitter / Grzegorz Braun; zrzutka.pl

REKLAMA