Zaskakujące zmiany w PZPN! Naczelny “Gazety Polskiej” za Mateusza Borka?

Tomasz Sakiewicz, screen z YouTube / Gazeta Polska

Po wybraniu Cezarego Kuleszy na prezesa PZPN ruszyły także zmiany personalne w strukturach związku. Jak podaje magazyn Press, Michał Lisiecki, Tomasz Sakiewicz i Grzegorz Nawacki otrzymali propozycje dołączenia do nowej rady ds. mediów i marketingu w PZPN.

REKLAMA

Kilka dni temu w mediach pojawiły się przecieki, iż w komisji ds. mediów i marketingu w PZPN mają znaleźć się m.in. Marcin Mikucki z Ekstraklasy SA, dyrektor programowy TVN Edward Miszczak, dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski, redaktor naczelny “Gazety Polskiej” i Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny “Pulsu Biznesu” Grzegorz Nawacki i Michał Lisiecki wydawca tygodników “Wprost” i “Do Rzeczy”. 

Jak się okazuje Tomasz Sakiewicz, Grzegorz Nawacki i Michał Lisiecki otrzymali taką propozycję, co też potwierdził magazyn “Press”. Redaktor naczelny “Gazety Polskiej” i Telewizji Republika sam przyznał, że ta inicjatywa wyszła ze strony PZPN.

Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN nie potwierdza jednak wyboru nowych członków. W niedzielę stwierdził jedynie, że lista ta “w odpowiednim czasie” znajdzie się na stronie PZPN. – Jestem w tym momencie na zgrupowaniu kadry i nie wiem, do jakich głosowań doszło podczas posiedzenia – wyjaśniał. 

Co ciekawe, informacja o nowym składzie komisji pojawiła się 8 października na stronie Polsatsport.pl. Później dziennikarz Marcin Tyc upublicznił na Twitterze treść projektu uchwały i napisał, że “powołano Komisję ds. mediów i marketingu”. Jednak z informacji “Pressu” wynika, że to nieprawda. 

Do niedzieli 10 października na stronie PZPN-u można było znaleźć podstronę, na której znajdowała się poprzednia lista członków, powołanych za czasów prezesury Zbigniewa Bońka: Mateusza Borka, Tomasza Smokowskiego, czy Romana Kołtonia. Następnego dnia lista zniknęła.

https://twitter.com/MarcinTyc/status/1447127609528176640

Źródło: press.pl; Twitter

REKLAMA