Zakłady Mięsne Henryk Kania oficjalnie upadły

Fot. Pixabay

Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Katowicach właśnie ogłosił upadłość Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Orzeczenie sądu potwierdza sprzedaż części przedsiębiorstwa na rzecz nowego właściciela, firmy Cedrob, jeden z liderów branży mięsnej w Polsce.

Orzeczenie katowickiego sądu ukazało się na stronie internetowej ZM Henryk Kania. Wniosek o upadłość został złożony w grudniu 2019 roku – pół roku po tym jak wyszło na jaw, że firma ma spore długi. Sąd wezwał również wierzycieli spółki do zgłaszania swoich wierzytelności sędziemu komisarzowi w terminie trzydziestu dni od dnia publikacji obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Zainteresowane majątkiem zakładów były trzy spółki: Tarczyński, Cedrob oraz HK Trade. Ostatecznie jednak sąd zatwierdził warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki za cenę 100 mln zł netto na rzecz Cedrobu.

Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od marca 2012 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,14 mld zł w 2018 r.

Źródło: Money.pl