Żabka zamieni się w przychodnię lekarską?! Teleporady dostępne na sklepowej półce

fot. mat. prasowe

Żabka wprowadza do swojej oferty usługi medyczne. Dzięki temu sklepy staną się praktycznie placówką opieki zdrowotnej. Oferowana od dziś usługa nazywa się HomeDoctor i umożliwia skorzystanie z teleporady z lekarzami wielu specjalizacji.

Żabka poinformowała o dodaniu do swojej oferty przedpłaconego vouchera na telekonsultację lekarską. Dzięki niemu można będzie uzyskać poradę medyczną bez wychodzenia z domu (nie licząc wyjścia do sklepu). Sieć zamierza w ten sposób ułatwić pacjentom w całej Polsce dostęp do lekarzy wielu specjalizacji. 

Telewizyty lekarskie HomeDoctor oferowane są w dwóch rodzajach. Pierwszy z nich, wyceniony na 55 zł, umożliwia kontakt z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (internista, pediatra). Na 75 zł wyceniono telefoniczną konsultację ze specjalistą. Na pacjentów czekają przedstawiciele 16 specjalizacji, w tym alergolog, dermatolog, endokrynolog, laryngolog, ortopeda, pulmonolog, ginekolog, geriatra, reumatolog, nefrolog i dietetyk.

Sama procedura zakupu usługi jest bardzo prosta. Klient kupuje voucher w formie kodu na paragonie niefiskalnym. W dedykowanym dla produktu opakowaniu znajduje się ulotka informacyjna oraz regulamin usługi. Kod znajdujący się na paragonie w całości pokrywa koszt konsultacji z wybranym lekarzem i będzie kluczową informacją podczas jej rezerwacji. Termin ważności kodu wynosi 3 miesiące. Podczas rozmowy z lekarzem pacjent może liczyć na fachowe zalecenia i diagnozę. W razie konieczności, lekarz może wystawić również e-receptę lub e-zwolnienie. 

Źródło: Newseria