Wzruszające pożegnanie polskich pływaków w Tokio. Przez błąd działaczy wracają do domu

fot. Instagram / Mateusz Chowaniec

Sześcioro polskich pływaków musiało wrócić do Polski jeszcze przed rozpoczęciem najważniejszej imprezy sportowej w ich życiu, czyli Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Wszystko przez błąd działaczy, który nieprawidłowo zgłosili ich do zawodów.

Korekta Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w pływaniu to konieczność wynikająca z faktu, że PZP zgłosił do startu za dużo zawodników, a nie wszyscy – jak się okazało już w Japonii – mieli do niego wymagane uprawnienia” – tłumaczył sytuację w sobotę w specjalnym oświadczeniu PKOl.

Wskutek uchybień przy zgłaszaniu zawodników do olimpijskiego startu w Tokio nie wystąpią: Aleksandra Polańska, Dominika Kossakowska, Alicja Tchórz, Bartosz Piszczorowicz, Jan Hołub i Mateusz Chowaniec. To właśnie ten ostatni opublikował za pomocą Instagrama wzruszające nagranie prezentujące pożegnanie odesłanych pływaków z pozostałą częścią naszej reprezentacji.

Pływacy domagają się dymisji w trybie natychmiastowym prezesa Polskiego Związku Pływackiego oraz całego zarządu. Pod listem podpisało się 22 z 23 pływaków przebywających w Japonii. Nie ma jedynie podpisu Katarzyny Wasick.

Źródło: Instagram / Mateusz Chowaniec