Wymykał się milicji 29 razy. Powstaje film o słynnym PRL-owskim uciekinierze

fot. Dystrybucja Mówi Serwis

Na początku przyszłego roku do kin wejdzie inspirowana prawdziwą historią komedia akcji z Dawidem Ogrodnikiem i Robertem Więckiewiczem w rolach głównych – „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. W internecie pojawił się pierwszy materiał promujący tę produkcję.

Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska.

W filmie Najmrodzki wiedzie luksusowe życie i jest prawdziwą gwiazdą. Otacza się pięknymi kobietami, a ludzie dobrze mu życzą, bo jest symbolem walki z wrogim systemem. Jednak gdy poznaje pewną dziewczynę, postanawia porzucić dotychczasowe wygody i poświęcić sławę w imię miłości. „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” to niezwykła filmowa podróż do PRL w stylu retro i mainstreamowa produkcja, która doskonale łączy elementy kina akcji z komedią i wzruszającą opowieścią o miłości.