Wyleciał z Wód Polskich po katastrofie na Odrze, teraz ma już nową pracę. Przemysław Daca będzie podlegał minister klimatu

Przemysław Daca, fot. Wody Polskie

Przemysław Daca, do czasu katastrofy ekologicznej na Odrze prezes państwowej spółki Wody Polskie, ma nową pracę. Z początkiem grudnia został powołany na zastępcę dyrektora ds. zmian klimatu Instytutu Ochrony Środowiska. 

REKLAMA

12 sierpnia br. Przemysław Daca został zdymisjonowany przez premiera Mateusza Morawieckiego ze stanowiska prezesa państwowej spółki Wody Polskie za opieszałość podczas katastrofy ekologicznej na rzece Odra. Z pracy odszedł jednak nieco później, bo najpierw udał się na zaległy urlop. Po kilku miesiącach były już prezes wraca jednak do łask.

Portal Onet.pl ustalił, że na początku grudnia Przemysław Daca został powołany na zastępcę dyrektora ds. zmian klimatu Instytutu Ochrony Środowiska. IOŚ to państwowy instytut badawczy, który podlega minister klimatu – Annie Moskwie. Instytut powadzi badania w zakresie polityki i strategii oraz wszystkich podstawowych działów ochrony środowiska. Co ciekawe, obecnie jego rolą jest także… badanie katastrofy na Odrze.

Dziennikarze Onetu zwracają uwagę, że mężem minister Moskwy jest Paweł Rusiecki, który od stycznia 2021 r. jest wiceszefem Wód Polskich do spraw zarządzania środowiskiem wodnym. Przez półtora roku był podwładnym Przemysława Dacy, który właśnie odnalazł się w podległym Moskwie instytucie.

Źródło: Onet.pl

REKLAMA