Olbrzymi wyciek danych z Facebooka! Na liście osób prawie 2,7 mln użytkowników z Polski

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Na mało znanym forum hakerskim jeden z użytkowników opublikował numery telefonów i dane osobowe setek milionów użytkowników Facebooka, w tym imiona i nazwiska, daty urodzenia. Wśród nich są dane prawie 2,7 mln użytkowników z Polski.

Ujawnione przez nieznaną osobę dane dotyczą ponad 533 mln użytkowników Facebooka ze 106 krajów, 32 mln z nich to użytkownicy w USA, 11 mln z Wielkiej Brytanii, a 6 mln z Indii. Wyciekły: imiona i nazwiska, numery telefonów, Facebook ID, lokalizacje, daty urodzenia, biografie oraz adresy e-mail. Na liście osób, których dane wyciekły, jest prawie 2,7 mln użytkowników z Polski. 

Cały zbiór danych został umieszczony na forum hakerskim za darmo, co sprawia, że jest dostępny dla każdego, kto posiada podstawowe umiejętności w tym temacie. Jak podkreśla Alon Gal z firmy Hudson Rock zajmującej się cyberprzestępczością, który jako pierwszy odkrył wyciek danych, mogą one dostarczyć cennych informacji cyberprzestępcom, którzy podszywają się pod innych lub wyłudzają dane logowania.

Źródło: Business Insider Polska, Twitter / Alon Gal