Wróci obowiązek noszenia maseczek na ulicy?! Obostrzenia mogą wejść w życie jeszcze w tym tygodniu

fot. Pexels

Jak dowiedziało się radio RMF FM, przedstawiciele Rady Medycznej przy premierze Morawieckim rekomendują podział Polski na strefy zielone, żółte i czerwone, w związku z tzw. „czwartą falą koronawirusa”. Rozważany jest m.in. powrót do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni otwartej.

Z ustaleń reporterów RMF FM wynika, że kolejny lockdown może zacząć się już w tym tygodniu. Obostrzenia mogłyby polegać na wprowadzaniu ostrzejszych limitów dla niezaszczepionych, ograniczaniu zgromadzeń i imprez lub wprowadzeniu obowiązku noszenia maseczek na otwartym powietrzu.

Co ciekawe, obostrzenia nie zostaną wprowadzone w powiatach, gdzie jest obecnie najwięcej zakażeń, ale tam, gdzie jest najmniejszy procent zaszczepionych obywateli. Lockdown ma być wprowadzony regionalnie – właśnie na poziomie powiatów.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał, że temat obostrzeń wróci, gdy w Polsce dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem przekroczy tysiąc przypadków. Zdaniem przedstawicieli Rady Medycznej przy premierze, może się to stać jeszcze w tym tygodniu.

Źródło: RMF FM