Wrócą obostrzenia przed Wielkanocą? Są niepokojące doniesienia

fot. Pexels

Zdaniem resortu zdrowia trzecia fala epidemii koronawirusa w Polsce stała się faktem. Rząd zapowiada kolejne pomysły. Pojawią się nawet przypuszczenia na temat, jak możemy spędzić kolejne święta.

Trzecia fala koronawirusa stała się faktem. Zdaniem szefa resortu zdrowia do pewnego stopnia „możemy tolerować” zwiększenie się liczby zachorowań na koronawirusa. Dlatego też w związku z tym pojawiają się co jakiś czas doniesienia dotyczące ewentualnego zwiększenia zakresu obostrzeń. Jest nawet brany wariant zamknięcia stoków narciarskich.

Szczyt zachorowań ma przypadać na przełom marca i kwietnia. Czwartego kwietnia wypada w tym roku Wielkanoc. Jak zapowiedział w programie „Newsroom” główny doradca premiera ds. COVID-19″, nie będą to rodzinne święta. – Tak samo jak Boże Narodzenie, niestety – zaznaczył. Złudzeń w tym temacie nie ma także szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. – Na pewno na święta wielkanocne będzie znów wprowadzony lockdown – powiedział w programie „Tłit”.

Mówi się także o wariancie ograniczenia obecności w hotelach dla osób poniżej 18. roku życia. Według informacji RMF FM restrykcje mogą być nawet większe. Nie jest wykluczone również ponowne zamknięcie sklepów w galeriach handlowych i szkół. Ma do tego dojść po przekroczeniu progu 20 tys. nowych infekcji COVID-19 dziennie. A w Polsce mamy już od czynienia z III falą epidemii koronawirusa.

Najprawdopodobniej pojawi się również nowa rekomendacja dotycząca zasłaniania nosa i ust. Rządzący chcą jasno wskazać, że przyłbice oraz chusty nie są odpowiednim zabezpieczeniem.

Źródło: wp.pl