Wracają koncerty plenerowe! W rozporządzeniu podano dokładną datę i warunki uczestnictwa

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pexels

Z rozporządzenia ws. ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa opublikowanego we wtorek w Dzienniku Ustaw wynika, że już od 4 czerwca będzie można organizować koncerty z udziałem publiczności.

Wydarzenia będą się mogły odbywać w przestrzeni otwartej z udziałem publiczności, do 250 osób i przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami. Do limitu osób nie będą wliczane osoby zaszczepione.

Koncerty w plenerze będą mogły być organizowane pod warunkiem udostępnienia widzom co drugiego miejsca na widowni – z tym, że nie więcej niż połowy miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami oraz udziału w wydarzeniu nie więcej niż 250 osób.

Uczestnicy wydarzenia będą musieli mieć zakryte usta i nos, ponadto nie będą mogli spożywać napojów lub posiłków. Co ciekawe, do limitu nie będą wliczane osoby, które zostały zaszczepione dwoma dawkami preparatu Pfizer, Moderna i AstraZeneca (lub jedną w przypadku preparatu Johnson & Johnson).

Źródło: Dziennik Ustaw