Wisła Kraków szuka trenera. Wysoko stoją akcje… wujka prezesa klubu

Wisłą Kraków (w czerwonych strojach), fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Wisła Kraków po sezonie prawdopodobnie pożegna się z trenerem Peterem Hyballą. W klubie już trwają poszukiwania jego następcy. Wśród potencjalnych kandydatów do roli trenera „Białej Gwiazdy” wymieniany jest były selekcjoner Jerzy Brzęczek, wujek prezesa klubu.

Dni Petera Hyballi w Krakowie są już policzone. Zawodnicy są skonfliktowani z trenerem, czemu dają wyraz w rozmowach z dziennikarzami. Wiele mówi też gest kapitana Wisły Jakuba Błaszczykowskiego, który po strzelonym golu w meczu z Lechem ominął Hyballę i podbiegł do Kazimierza Kmiecika, asystenta trenera.

Jednym z kandydatów na szkoleniowca „Białej Gwiazdy” jest Jerzy Brzęczek. Były selekcjoner to… wujek prezesa klubu Dawida Błaszczykowski, a także współwłaściciela i kapitana drużyny Jakuba Błaszczykowskiego. Jego przenosiny na Reymonta, to naturalny krok w budowaniu klubu przez rodzinę Błaszczykowskich.

Istnieje również scenariusz, w którym Jerzy Brzęczek zajmuje stanowisko dyrektora sportowego, a trenerem zostaje Radosław Sobolewski, były piłkarz i trener Wisły Kraków, który do niedawna prowadził Wisłę Płock.

Źródło: Sportowe Fakty