Wieczysta Kraków szykuje kolejny sensacyjny transfer. Do Sławomira Peszki dołączy mistrza świata z 2014 roku?!

Sławomir Peszko, fot. Wieczysta Kraków

Grająca obecnie na szóstym poziomie rozgrywkowym Wieczysta Kraków szykuje kolejne niespodziewane transfery. Na celowniku trenera Przemysława Cecherza znalazł się były reprezentant Niemiec Lukas Podolski, mistrz świata z 2014 roku.

Wieczysta Kraków występuje obecnie w krakowskiej klasie okręgowej. Awans do IV ligi wydaje się już jednak formalnością, ponieważ zespół z grodu Kraka wygrał wszystkie 22 spotkania, tracąc tylko 6 goli. W składzie znajdują się byli reprezentanci Polski – Sławomir Peszko i Radosław Majewski, a trener ma do dyspozycji również kilkunastu piłkarzy, którzy w przeszłości grali w Ekstraklasie i I lidze.

Właściciel klubu, biznesmen Wojciech Kwiecień marzy o dalszych awansach zespołu, dlatego działacze już myślą o kolejnych wzmocnieniach. Jak przyznał trener Przemysław Cecherz w rozmowie z Przeglądem Sportowym, klub pracuje nad pozyskaniem Lukasa Podolskiego. Piłkarz urodził się w Gliwicach, ale na arenie międzynarodowej reprezentował Niemcy. W 2014 roku sięgnął z drużyną naszych zachodnich sąsiadów po tytuł Mistrzów Świata.

Podolski wielokrotnie podkreślał, że bardzo zależy mu na powrocie do Polski, gdzie chciałby zagrać w barwach Górnika Zabrze. Jak do tej pory, mimo wielu spekulacji, zawsze odmawiał, wybierając ciekawe i bardziej lukratywne propozycje zza granicy. Czy tym razem wróci do Polski, aby zagrać w IV lidze? Przekonamy się w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: Przegląd Sportowy