Wichury nad Polską! Tysiące interwencji strażaków. Powalone drzewa. Niestety są ofiary

fot. Twitter / remiza.pl

Do godziny 6.00 w związku z silnym wiatrem w całym kraju strażacy interweniowali ponad 4000 razy; odnotowano jedną ofiarę śmiertelną i jedną osobę ranną – przekazał w niedzielę rano rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski. Na jadący samochód spadło drzewo.

REKLAMA

Wichury przeszły nad całą Polską. Najwięcej zgłoszeń strażacy odnotowali w województwie zachodniopomorskim (1060), pomorskim (882) oraz wielkopolskim (461). „Niestety, odnotowano także jedną ofiarę śmiertelną (mężczyzna) i jedną osobę ranną” – przekazał bryg. Kierzkowski.

Do zdarzenia doszło tuż po północy w miejscowości Tłuczewo w powiecie wejherowskim w woj. pomorskim. „Na jadący samochód spadło drzewo. W samochodzie podróżowały cztery osoby” – podał rzecznik prasowy komendanta głównego PSP.

Wcześniej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia o silnym wietrze. Alerty obowiązują w całym kraju. Najtrudniejsza sytuacja pogodowa jest w powiatach północnozachodnich, zwłaszcza nadmorskich. Tam prędkość wiatru może dochodzić tam nawet do 120-130 km/h.

Z informacji dostępnych na stronach IMGW wynika, że w najbliższych godzinach nie należy się spodziewać poprawy. Dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek w całym kraju synoptycy przewidują, że wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

Źródło: Twitter

REKLAMA