Wichura przewróciła dźwig w Krakowie! Dwie osoby poniosły śmierć. Nagranie mrozi krew w żyłach [VIDEO]

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Silny wiatr przewrócił dźwig budowlany w Krakowie. Jak podaje radio RMF FM, zginęły dwie osoby, a kolejne dwie zostały ranne.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło na placu budowy pięciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego przy ulicy Domagały, w dzielnicy Podgórze. Mający ponad 20 metrów żuraw przewrócił się na dopiero powstające budynki. Jak informuje radio RMF FM, stalowa konstrukcja żurawia jest roztrzaskana, część dźwigu zawiesiła się na dachu budynku i zwisa na jednej ze ścian.

Jak poinformowała straż pożarna, wezwanie o katastrofie budowlanej wpłynęło o 9:07. To właśnie w tym czasie (między 8:00 a 10:00) sytuacja pogodowa w kraju była niebezpieczna z powodu silnych wichur, przed którymi ostrzegało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz IMGW. W chwili wypadku w Małopolsce wiatr wiał z prędkością ponad 90 km/h.

Zdarzenie ma być kwalifikowane jako katastrofa budowlana. Przyczyny wypadku będzie wyjaśniać Państwowa Inspekcja Pracy. Inspektorzy mają sprawdzić, czy mimo alertów powodowych dochowano zasad bezpieczeństwa.

AKTUALIZACJA

Jak ustaliła “Gazeta Krakowska”, operator dźwigu nie przebywał w kabinie w chwili wypadku, zdążył się ewakuować tuż przed katastrofą. Śmierć poniosło dwóch pracowników budowalnych, którzy pracowali na dachu budynku.

Źródło: RMF FM

REKLAMA