„Wiadomości” TVP podały nieprawdziwą godzinę rozpoczęcia programu. „Nawet tu muszą być manipulacje?”

Michał Adamczyk, fot. TVP

Niedzielne wydanie „Wiadomości” TVP rozpoczęło się o godzinie 19.52, ale mimo to prowadzący Michał Adamczyk zapewniał widzów, że jest 19.30. Internauci zarzucili publicznemu nadawcy manipulację w tak podstawowej kwestii jak aktualna godzina.

W niedzielę Telewizja Polska świętowała 70. urodziny. Transmisja na żywo z koncertu miała zakończyć się o 19:30, aby punktualnie wyemitować „Wiadomości”. Niestety, gala jubileuszowa się przeciągnęła. Sztandarowy program TVP pojawił się na antenie z ponad 20-minutowym opóźnieniem (19:52). Mimo to, prowadzący Michał Adamczyk zaczął program od następującego zdania: „70 lat Telewizji Polskiej. Za chwilę więcej o zakończonej przed chwilą wielkiej gali z tej okazji. Jest 19:30. Michał Adamczyk, witam państwa i zapraszam na ‚Wiadomości'”.

To nie uszło uwadze dwóch profili w serwisie Twitter, które śledzą poczynania państwowego nadawcy. „Nawet tu musza być manipulacje? Nawet w określeniu godziny?” – pytał Jacek Gnój. „Dzisiejsze ‚Wiadomości’ dopuściły się kłamstwa w pierwszych 10 sekundach programu. Red. Adamczyk powiedział, że jest 19:30, podczas gdy była 19:52. Czy ktoś jest w stanie ich przebić?” – zadano pytanie na profilu „Oglądam Wiadomości, bo nie stać mnie na dopalacze”.

Inni internauci zastanawiali się, czy program „Wiadomości” w TVP na pewno nadawany jest na żywo, jak przekonuje stacja, a nie z odtworzenia, na co wskazywałaby wpadka. Prawdopodobnie jednak prowadzący Michał Adamczyk z przyzwyczajenia podał standardową godzinę rozpoczęcia audycji.

Źródło: TVP