„Wiadomości” TVP nadal bez Danuty Holeckiej! Kto wytłumaczy widzom, że wszystkiemu winna jest opozycja?

Zdjęcie archiwalne, screen z YouTube

Pod koniec kwietnia Danuta Holecka zniknęła z „Wiadomości”. Jej nieobecność może się przedłużać ze względu na kwestie zdrowotne. Kto wytłumaczy widzom, że wszystkiemu winna jest opozycja?

Danuta Holecka od końca kwietnia zniknęła z „Wiadomości”. Od tamtego czasu program na zmianę prowadzą Edyta Lewandowska oraz Michał Adamczyk. Nieoficjalnie mówiło się, że Holecka przebywa na urlopie wypoczynkowym i ma wrócić na antenę w połowie czerwca. Tak jednak się nie stanie, a plany prezenterki uległy zmianie.

Portal Wirtualnemedia.pl powołuje się na pracownika „Wiadomości”. Ten twierdzi, że Holecka nie została uwzględniona w czerwcowym grafiku. – Nie wiadomo, czy będzie prowadzić program w tym miesiącu. W czerwcu nie ma jej na grafiku. Przynajmniej na razie. Nieobecność Holeckiej jest związana z powodami zdrowotnymi, nie kadrowymi – brzmi cytowany przez serwis komentarz.

Danuta Holecka jest dziennikarką i prezenterką. Podczas swojej pracy zawodowej była związana wyłącznie z Telewizją Polską, a po objęciu fotela prezesa TVP przez Jacka Kurskiego, w 2016 roku Holecka ponownie została prezenterką głównego wydania „Wiadomości”.

Źródło: onet.pl; wirtualnemedia.pl