We Wrocławiu powstaną “Świetlice ciepła”? Mieszkańcy boją się nadchodzącej zimy

Wrocław, fot. Pixabay

Do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka trafił wniosek o stworzenie zimą “Świetlic ciepła”. Z uwagi na kryzys energetyczny, w mieście miałby powstać ogólnodostępne miejsca, w których można byłoby się zagrzać.

REKLAMA

Dokument złożyli wrocławscy działacze Lewicy. „W związku z zapowiadanym kryzysem energetycznym i pojawiającym się widmem braku opału oraz mając na uwadze ochronę mieszkańców Wrocławia, Lewica wnioskuje do Pana Prezydenta Jacka Sutryka o podjęcie stosownych kroków i przygotowanie instytucji miejskich takich jak: biblioteki, czytelnie, siedziby rad osiedli, kluby seniora, centra aktywności lokalnej, ośrodki kultury i ośrodki sportowe do funkcjonowania w zimie jako ŚWIETLICE CIEPŁA” – czytamy we wniosku.

Zdaniem autorów wniosku, „Świetlice ciepła” nie generowałyby dodatkowych kosztów dla miasta, ponieważ funkcjonowałyby tak jak dotychczas, realizując swoje zadania statutowe. Dostęp do nich mieliby wszyscy potrzebujący, którzy nie są w stanie ogrzać swoich mieszkań czy domów.

Przypomnijmy, że prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na zakup energii elektrycznej na przyszły rok. Do ratusza wpłynęła tylko jedna oferta – od PGE Obrót S.A. – na kwotę 405 mln złotych. Obecnie koszt ten wynosi 66 mln złotych, czyli sześć razy mniej. Podobne problemy mają również inne samorządy.

Źródło: wroclawskiefakty.pl

REKLAMA