W Zawierciu oszuści sprzedawali pomalowane kamienie jako węgiel. Farbę zmył deszcz

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Kryzys węglowy w Polsce stał się furtką dla oszustów. Mieszkanka Zawiercia zamówiła węgiel, ale zamiast opału otrzymała… kamienie pomalowane na czarno.

REKLAMA

O całej sprawie poinformował portal Zawiercie112.pl. Mieszkanka Zawiercia (woj. śląskie) zamówiła węgiel na zimę. Oszuści zamiast opału przywieźli jej pomalowane na czarno kamienie. Sprawa wyszła na jaw, gdy spadł deszcz i zmył farbę z pozostawionych na zewnątrz kamieni. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Zawierciu.

Rzeczywiście taka sprawa została zgłoszona do Prokuratury Rejonowej w Zawierciu. Później materiał został przekazany policji – powiedział asp. Tomasz Graboś z policji w Zawierciu, cytowany przez “Dziennik Zachodni”. – Postępowanie zostało zarejestrowane. Więcej szczegółów będziemy mieć dopiero po przesłuchaniu świadka – dodał.

Do oszustw przy sprzedaży węgla dochodzi w całej Polsce. Fałszywi sprzedawcy oferują tani opał, pobierają należność, a następnie kontakt się urywa, a towar nie jest dostarczany. Policjanci apelują, aby nie wierzyć w zbyt korzystne oferty i nie wpłacać pieniędzy przed odbiorem towaru. W ten sposób można uniknąć oszustwa.

Źródło: Zawiercie112.pl, “Dziennik Zachodni”

REKLAMA