W szpitalu w Krakowie znowu urodziły się pięcioraczki. Mają aż siedmioro rodzeństwa

fot. Pexels

W krakowskim szpitalu urodziły się pięcioraczki. Na świat przyszły trzy dziewczynki oraz dwóch chłopców. Jak się okazuje to już drugi taki poród w historii Szpitala Uniwersyteckiego. Dzieci i maluchy czują się dobrze. W domu czeka na nie siedmioro rodzeństwa.

REKLAMA

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się pięcioraczki w niedzielę tuż po godzinie 14. Na świat przyszły trzy dziewczynki oraz dwóch chłopców. Dzieci urodziły się w 28 tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie, a poród odebrał zespół Oddziału Położnictwa i Perinatologii pod kierownictwem profesora Huberta Hurasa, który od ponad 10 tygodni opiekował się ciężarną mamą. “Dzieci i mama czują się dobrze, w domu natomiast z niecierpliwością oczekuje już na nich pochodzący z Anglii tato oraz siedmioro rodzeństwa!” – przekazał szpital.

Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy ważą od 710 do 1400 gramów i mierzą ok. 40 centymetrów każdy. Wszyscy trafili pod troskliwą opiekę zespołu Oddziału Klinicznego Neonatologii, kierowanego przez profesora Ryszarda Lauterbacha, gdzie spędzą najbliższych kilka tygodni. 

Jak się okazuje to już drugi taki poród w historii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Pierwszy taki poród miał miejsce w 2008 roku. “Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i wzruszeni, że już po raz kolejny możemy uczestniczyć w tak niezwykłym wydarzeniu, a wiedza oraz doświadczenie naszych specjalistów sprawiają, że tak mnogie ciąże doczekują się szczęśliwego rozwiązania” – zaznaczył szpital.

Źródło: Facebook / Szpital Uniwersytecki w Krakowie


REKLAMA