W Rzeszowie sceny rodem z filmów Barei. Zdemontują nową wiatę przystankową, aby pokazać ją na targach

fot. mat. prasowe / UM Rzeszów

Ostatniego dnia września w Rzeszowie z wielką pompą oddano do użytku inteligentną fotowoltaiczną, wiatę przystankową. Mieszkańcy nie będą mieli jednak wiele czasu, aby skorzystać z jej funkcji, ponieważ już w przyszłym tygodniu zostanie zdemontowana.

W wiacie przystankowej zintegrowanych jest wiele użytecznych funkcji wykorzystujących najnowsze technologie, a wpływających na komfort pasażerów. Są to m.in.: funkcja ogrzewania przestrzeni wewnętrznej wiaty, ławka z funkcją grzania, wyświetlacz zmiennej treści, ładowarki do urządzeń mobilnych, a także dostęp do sieci wi-fi – czytamy na stronie miasta.

Okazuje się jednak, że mieszkańcy nie będą się długo cieszyli takimi wygodami. Ratusz zdecydował bowiem, że wiata zostanie… zdemontowana, aby można ją było zaprezentować podczas targów Smart City Expo, które odbędą się w dniach 21-22 października 2021 r. w Warszawie. Firma ML SYSTEM wspólnie z Gminą Miasto Rzeszów będzie promowała tam fotowoltaiczne rozwiązania małej architektury dla nowoczesnych miast.

Przystanek zostanie zdemontowany i wróci do Rzeszowa po około 10 dniach. W tym czasie na jego miejscu postawiony będzie przystanek zastępczy. Każdego dnia korzystają z niego pasażerowie aż 18 linii miejskich, a także pasażerowie wielu połączeń PKS oraz prywatnych busów.

Źródło: UM Rzeszów, własne