W nocy zaatakowano Konsulat Generalny RP w Hamburgu. Budynek oblano farbami w barwach rosyjskiej flagi

Konsulat Generalny RP w Hamburgu, fot. Wikimedia

W nocy z soboty na niedzielę doszło do ataku na Konsulat Generalny RP w niemieckim Hamburgu. Budynek polskiego przedstawicielstwa został oblany farbami w barwach flagi rosyjskiej.

REKLAMA

Nieznani sprawcy oblali budynek Konsulatu generalnego RP w Hamburgu farbami w kolorach niebieskim, białym i czerwonym, czyli w barwach rosyjskiej flagi. Lokalne media informują, że farby miały zostać wlane do worków i rzucone w stronę fasady budynku i szyb. Przed konsulatem podpalone zostały także opony.

Na miejscu pojawiła się straż pożarna oraz policja. Niemiecki dziennik “Bild” informuje, że hamburscy policjanci przesłuchali trzech mężczyzn, ale nikomu nie przedstawiono jeszcze zarzutów. “Dochodzenie prowadzi wydział ds. ochrony państwa zajmujący się przestępstwami na tle politycznym” – napisał Cezary Gmyz, korespondent TVP Info w Berlinie.

11 maja w Moskwie oblano czerwoną farbą polską ambasadę. Na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu widać było trzech mężczyzn, którzy dopuścili się aktu wandalizmu o podłożu politycznym. Miała to być odpowiedź na oblanie farbą ambasadora Rosji w Polsce Siergiej Andriejew podczas składania wieńca z okazji Dnia Zwycięstwa w Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie.

Źródło: TVP Info

REKLAMA