W duńskich “Milionerach” padło pytanie o Andrzeja Dudę. Uczestniczce nie pomógł nawet telefon do ojca

Andrzej Duda, fot. Wikimedia

W duńskiej edycji programu “Milionerzy” padło pytanie o Andrzeja Dudę. Uczestniczka nie znała odpowiedzi i odpadła z teleturnieju.

REKLAMA

W duńskiej edycji programu “Milionerzy” pojawiła się młoda weterynarz, Rebbeka. W połowie gry prowadzący przeczytał pytanie z polskim akcentem. “Prezydentem, którego kraju został wybrany Andrzej Duda w 2020 roku?” – padło pytanie. Uczestniczka miała do wyboru cztery kraje: Czechy, Polskę, Estonię i Chorwację. Rebbeka przyznała, że nie zna odpowiedzi na to pytanie, a wszystkim opcjom daje tyle samo szans.

Po chwili namysłu kobieta zdecydowała się skorzystać z koła ratunkowego i zadzwonić do ojca. Jej tata niestety również nie wiedział, kim jest Andrzej Duda. Zasugerował jednak, że prawdopodobnie to prezydent Czech, choć zarzekał się, że nie jest pewny odpowiedzi. Rebbeka zaufała ojcu i postanowiła zaznaczyć odpowiedź “A” – Czechy. Prowadzący teleturniej szybko oznajmił, że jest to błędny wybór i wyjaśnił, że Andrzej Duda to prezydent Polski.

Niestety młoda kobieta musiała zakończyć grę, tracąc tym samym 15 tys. duńskich koron (około 9,6 tys. zł). Uczestniczka wyszła ze studia jedynie z nagrodą gwarantowaną w wysokości 5 tys. koron (około 3,2 tys. zł). Brak znajomości nazwiska polskiego prezydenta nie powinien dziwić, ponieważ mało który Polak byłby w stanie wskazać z nazwiska jakiegokolwiek duńskiego polityka.

Źródło: Gazeta.pl

REKLAMA