Uważaj na to mięso. Wykryto w niej Salmonellę. GIS ostrzega

fot. Pexels

GIS wydał kolejne ostrzeżenie. Tym razem chodzi o paczkowane pałki z kurczaka sprzedawane w sklepach Żabka, w których wykryto bakterie Salmonelli. Spożywanie tego mięsa może być groźne dla zdrowia. Koniecznie sprawdź, czy ten produkt masz w lodówce.

Jak podaje GIS w swoim komunikacie w wyniku działań urzędowych władz Włoch wykryto obecność bakterii Salmonella Enteritidis, Salmonella Newport oraz Salmonella Virchow w 3 partiach filetów z kurczaka w marynacie.

Podczas postępowania przeprowadzonego przez organy Inspekcji Weterynaryjnej ustalono, że podudzia z kurczaka pozyskane z jednej z trzech partii ubojowych, których dotyczyło powiadomienie Włoch zostały poddane mrożeniu w zakładzie jednego z odbiorców mięsa świeżego.

Chodzi o produkt:

PAŁKA KURCZAKA MROŻONA 600 G

Numer partii: 2050618
Data mrożenia: 06.05.2020
Termin przydatności do spożycia: 02.11.2020
Producent: JANEX SŁAWOMIR I ELŻBIETA WIESIAK SP. J. Zakład rozbioru ul. Instalatorów 23, 02-237 Warszawa, weterynaryjny numer identyfikacyjny: 14650363
Dystrybutor: Żabka Polska Sp. z o.o., ul. Stanisława Matyji 8, 61-586 Poznań

Uwaga❗️Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie produktu pn. PAŁKA KURCZAKA MROŻONA 600 G ze względu na…

Opublikowany przez Główny Inspektorat Sanitarny Środa, 2 września 2020

Nie należy spożywać produktu oznaczonego numerem partii i terminem przydatności do spożycia wskazanymi w komunikacie, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej, ponieważ spożycie żywności zanieczyszczonej pałeczkami Salmonella może prowadzić do choroby zwanej salmonellozą. W przypadku wystąpienia objawów choroby, należy skontaktować się z lekarzem.

Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Żabka Polska po otrzymaniu informacji od dostawcy o obecności bakterii Salmonella w produkcie PAŁKA KURCZAKA MROŻONA 600 G rozpoczęła procedurę wycofania produktu z rynku.

Źródło: GIS