Ukraiński klub oficjalnie dołączył do rozgrywek PlusLigi. Wiadomo, gdzie będzie rozgrywał mecze domowe

fot. Pixabay

Rada Nadzorcza PLS podjęła jednogłośną uchwałę w sprawie dopuszczenia do rozgrywek siatkarskiej PlusLigi ukraińskiego klubu Volley Club Barkom Lwów. Oprócz lwowian w ekstraklasie zagra także BBTS Bielsko-Biała.

W marcu PlusLiga w oficjalnym komunikacie potwierdziła, że od sezonu 2022/23 do polskich rozgrywek dołączy ukraiński zespół Barkom Każany Lwów. Teraz władze Polskiej Ligi Siatkówki podjęły decyzję o dopuszczeniu ukraińskiego klubu oraz mistrza Tauron 1 Ligi, BBTS-u Bielsko-Biała do rozgrywek PlusLigi w sezonie 2022/2023.

Z uwagi na wojnę na terenie Ukrainy drużyna swoje mecze będzie rozgrywać w Krakowie. Drużyna będzie miała prawo walczyć o medale mistrzostw Polski. Ukraińcy w ekipie Barkomu będą grać na takich samych warunkach, jak Polacy w rodzimych zespołach, co oznacza, że na parkiecie musi przebywać minimum trzech obywateli Ukrainy jednocześnie.

Jestem bardzo wdzięczny naszemu środowisku za ogromną przychylność wobec naszych przyjaciół z Ukrainy, którzy jak wiemy w sytuacji wojny z Rosją nie są w stanie prowadzić normalnej rywalizacji w swojej ojczyźnie. Polski Związek Piłki Siatkowej od pierwszych dni wojny w Ukrainie pomaga ukraińskiej siatkówce, i nie tylko – powiedział prezes PZPS Sebastian Świderski.

Źródło: PLS