Uczniowie krakowskiego liceum rezygnują ze studniówki. Powodem absurdalny regulamin wymyślony przez komitet

fot. Pixabay

Maturzyści Zespołu Szkół Nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie zrezygnowali z udziału w studniówce, ponieważ władze szkoły wraz z grupą kilkorga rodziców ustaliły liczący kilka stron surowy regulamin.

Uczniowie zobowiązani są, najpóźniej na 20 dni przed uroczystością, do podania organizatorom imion i nazwisk osób towarzyszących”, „Na dwa tygodnie (14 dni) przed imprezą, uczestnicy, którzy zrezygnują z udziału, nie otrzymają zwrotu kosztów poniesionych na rzecz udziału w studniówce” – brzmi część regulaminu, który otrzymali maturzyści ZS Nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie.

Maturzystom zakazano spożywania alkoholu i wnoszenia go na imprezę.. Bawiąca się młodzież nie może także palić papierosów i wychodzić na zewnątrz do godz. 4. Za złamanie ułożonego przez komitet studniówkowy regulaminu grozi „opuszczenie lokalu w trybie natychmiastowym” z powiadomieniem i na koszt rodzica. Poza tym niestosujący się do zasad uczestnicy zabawy mogliby zostać „pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej i karnej”.

Kto ustalił tak absurdalny regulamin? Dyrektorka szkoły wraz z kilkuosobową grupą rodziców. Co ciekawe, uczniowie nie mieli w kwestii organizacji imprezy kompletnie nic do powiedzenia. Rezygnacja z udziału jest możliwa, ale bez zwrotu kosztów. Szkoła planuje za pozostałe środki kupić… wódkę dla nauczycieli, aby umilić im zabawę.

Źródło: Onet.pl