TVP pobierze opłaty za korzystanie z VOD. Nawet od osób płacących abonament RTV

screen z vod.tvp.pl

Dotychczas osoby płacące abonament RTV mogły bezpłatnie i bez reklam korzystać z serwisu TVP VOD. W nowej wersji platformy mają zostać jednak wprowadzone opłaty za obejrzenie części filmów.

REKLAMA

O zmianach donosi portal WirtualneMedia.pl. W nowym serwisie streamingowym TVP VOD osoby płacące abonament radiowo-telewizyjny mogą oglądać większość treści za darmo i bez reklam. Wyjątkiem jest jednak biblioteka “Kinowe hity”. Dotychczas płatnicy abonamentu RTV mogli bezpłatnie korzystać z całego serwisu.

Dodatkowo płatne będą wszystkie filmy z kategorii “Kinowe hity”. Jak dowiedziały się WirtualneMedia.pl, za pozycje trzeba będzie zapłacić od 5 do nawet 17 zł. W najdroższej grupie znajdują się m.in film “Bo we mnie jest seks” przedstawiający biografię Kaliny Jędrusik. Znajdziemy tam też film “Diego” o życiu argentyńskiego piłkarza Diego Maradony.

Aktualizacja platformy streamingowej TVP VOD na nową wersję odbyła się kilkanaście dni temu. Można z niej korzystać na komputerach, urządzeniach mobilnych i telewizorach Smart TV. W nowej wersji serwisu nie ma możliwości oglądania linearnych kanałów telewizyjnych. Ta opcja ma się pojawić w serwisie już niebawem.

Źródło: WirtualneMedia.pl

REKLAMA