TVP jednak zapłaciła celebrytkom za występ na koncercie charytatywnym! Wcześniej zapewniały, że nic takiego nie miało miejsca

Maryla Rodowicz, fot. Newseria

Po blisko roku TVP potwierdziła, że gwiazdy, które wystąpiły podczas koncertu “Solidarni z Ukrainą”, otrzymały za to gaże. Prawda wyszła na jaw po sądowej skardze Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

REKLAMA

Pod koniec lutego ubiegłego roku, tuż po wybuchu wojny na Ukrainie, TVP zorganizowało koncert charytatywny “Solidarni z Ukrainą”. Wynagrodzenie artystów miało zostać przeznaczone na pomoc naszemu sąsiadowi. Piosenkarka Justyna Steczkowska ujawniła, że w praktyce każdy z występujących otrzymał gażę. Z kolei Maryla Rodowicz, Edyta Górniak i Natasza Urbańska stwierdziły, że nie dostały żadnych pieniędzy. Telewizja Polska wówczas nie chciała potwierdzić wypłaty wynagrodzeń.

Sprawą zainteresowała się Sieć Obywatelska Watchdog Polska, która domagała się od TVP ujawnienia tej informacji. Państwowy nadawca zasłaniał się jednak “tajemnicą przedsiębiorstwa”. Ostatecznie aktywiści skierowali sprawę do sądu. W związku z tym, że Telewizja Polska jest instytucją publiczną, a organizowany przez nią koncert nie miał mieć charakteru komercyjnego, to sąd uznał, że TVP powinna udzielić informacji.

Jak podaje portal WirtualneMedia.pl, Sieć Obywatelska Watchdog Polska otrzymała informację, że wokaliści koncertu “Solidarni z Ukrainą” zostali opłaceni. Nie podano jednak kwot wynagrodzenia. “Szanowni Państwo, w odpowiedzi na wniosek o udzielenie informacji publicznej informuję, iż artyści wykonawcy, którzy wystąpili podczas koncertu ‘Solidarni z Ukrainą’, który odbył się 27 lutego 2022 r., otrzymali wynagrodzenie” – przekazała TVP.

Źródło: WirtualneMedia.pl, Siecobywatelska.pl

REKLAMA