Trzej posłowie Konfederacji wyrzuceni z posiedzenia komisji za brak maseczki. Sam przewodniczący miał maskę zawieszoną na jednym uchu

Wojciech Szarama, screen z TVP Info

Posłowie Konfederacji Jakub Kulesza, Grzegorz Braun i Michał Urbaniak zostali wyrzucenia z posiedzenia sejmowej komisji spraw zagranicznych za brak maseczek. Wykluczył ich przewodniczący Wojciech Szarama z PiS, który sam nie miał założonej maseczki, co zarejestrowany kamery TVP Info.

W Sejmie zebrały się połączone komisje ds. kontroli państwowej oraz spraw zagranicznych. Posłowie mieli zajmować się wyjazdem delegacji Najwyższej Izby Kontroli na Białoruś. Na posiedzeniu pojawił się m.in. Marian Banaś oraz jego syn Jakub, który był szefem delegacji. „Opisana wizyta zagraniczna budzi mój głęboki sprzeciw w kontekście prowadzonej obecnie przez Białoruś i wymierzonej przeciwko Polsce wojny hybrydowej” – napisała marszałek Elżbieta Witek w zaproszeniu.

Gdy do głosu został dopuszczony Grzegorz Braun z Konfederacji, który w swoim wystąpieniu stanął po stronie Mariana Banasia, okazało się, że ważniejsze niż wyjaśnienie sprawy jest… założenie maseczek. – Panie pośle Braun, proszę pana niech pan założy maseczkę. Niech pan wykaże dobrą wolę, skoro zależy panu na Polsce, na wyjaśnieniu tej sprawy  – powiedział Wojciech Szarama z PiS, przewodniczący komisji.

– Proszę nie brnąć dalej w śmieszność i proszę procedować w sprawie, która nas tu zgromadziła – ripostował Grzegorz Braun. Przewodniczący zdecydował o wykluczeniu lidera partii Korona, a po przerwie poinformował, że z obrad wyrzuceni zostali również dwaj inni posłowie Konfederacji – Michał Urbaniak i Jakub Kulesza.

Warto zaznaczyć, że poseł Wojciech Szarama, w czasie gdy informował o wykluczeniu posłów z obrad komisji, miał założoną maseczkę… na jednym uchu. Przedmiot zwisał mu bezwładnie, nie zasłaniając ani ust, ani nosa. Wychwyciły to kamery telewizji TVP Info.

Źródło: Wprost.pl