Trener klubów PKO Ekstraklasy zawiesza karierę. Maciej Bartoszek chce zostać burmistrzem!

Maciej Bartoszek, fot. mat. prasowe / Wisła Płock

W październiku odbędą się przedterminowe wybory na burmistrza Ciechocinka (woj. kujawsko-pomorskie). Wśród kandydatów znalazł się Maciej Bartoszek, były trener Wisły Płock i Korony Kielce.

REKLAMA

W lipcu zmarł burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz. 23 października w mieście odbędą się przedterminowe wybory. Jednym z kandydatów będzie Maciej Bartoszek, który do niedawna prowadził Wisłę Płock w PKO Ekstraklasie. – Podjąłem taką decyzję i zamierzam w najbliższych wyborach startować na burmistrza miasta Ciechocinka – powiedział w “Misji Futbol” Przeglądu Sportowego Onet.

Dla szkoleniowca polityka to nic nowego. Maciej Bartoszek w przeszłości był radnym Ciechocinka w latach 2006-10. Karierę trenerską rozpoczynał właśnie w Ciechocinku. Najpierw pracował z juniorami miejscowego Zdroju, a w latach 2003-2006 prowadził seniorów w III lidze. – Odezwały się do mnie różne środowiska. Jestem związany z Ciechocinkiem i powiatem od 25 lat – wyjaśnił Bartoszek.

Po zakończeniu pracy trenerskiej w zdrojowym mieście Bartoszek prowadził kolejno: GKS Bełchatów, Pelikana Łowicz, Legionovię, Zawiszę Bydgoszcz, Chojniczankę, Koronę Kielce i Termalicę Nieciecza. Następnie zaliczył dwa powroty – najpierw do Chojnic, a następnie do Kielc. Ostatnio pracował w Wiśle Płock, skąd został zwolniony w lutym b.r.

Źródło: Onet.pl

REKLAMA