Tragiczny wypadek pod Piotrkowem Trybunalskim. Dwóch spadochroniarzy spadło na ziemię. Jeden zginął na miejscu

fot. KMP Piotrków Trybunalski

Do tragicznego wypadku doszło podczas skoków spadochronowych na lotnisku w Longinówce pod Piotrkowem Trybunalskim. Na ziemię spadało dwóch skoczków. Jeden zginął, drugi walczy o życie.

Do wypadku doszło podczas szkoleń międzynarodowej grupy na lotnisku w Longinówce (woj. łódzkie). Z samolotu wyskoczyło dziewięciu skoczków. Czterech w powietrzu utworzyło formację. Z tej czwórki dwóch bezpiecznie wylądowało. Dwóch 49-latków – Polak i Rumun – z niewyjaśnionych przyczyn spadło na ziemię.

Obywatel Rumunii w wyniku poniesionych obrażeń, pomimo przeprowadzonej reanimacji, poniósł śmierć na miejscu. Drugi poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi. Według relacji świadków podczas skoku miało dojść do splątania się spadochronów skoczków.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratury oraz przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy wykonują czynności, które pozwolą na ustalenie okoliczności tego zdarzenia. Policja wstrzymuje się z podaniem prawdopodobnej przyczyny wypadku.

Źródło: RMF FM