Tragiczny wypadek kolejowy. 8-latek zginął na miejscu

fot. K. Korenda-Gojdź “Gazeta Lubuska”

Dziecko, które wraz z rodziną wybrało się na wycieczkę rowerową, zostało potrącone przez pociąg. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w Bobowicku. W pewnym momencie dziecko wjechało pod szynabus. Niestety chłopiec zginął na miejscu. Sprawę bada policja.

REKLAMA

Jak informuje Gazeta Lubuska, 5 lipca w Bobowicku doszło do dramatycznego zdarzenia. Czteroosobowa rodzina, która postanowiła spędzić słoneczną niedzielę na wycieczce rowerowej. Zmierzali w stronę pobliskiego lasu. Na razie nie wiadomo, czy dziecko przejeżdżało przez przejazd na rowerze, czy usiłowało go przekroczyć pieszo. Doszło do tragicznego wypadku. 8-latek został potrącony przez szynobus. Okoliczności i szczegóły tego tragicznego zdarzenia będą dopiero wyjaśniane. Sprawę prowadzi policja pod nadzorem prokuratury. Wiadomo, że maszynista pociągu był trzeźwy.

Śmiertelne potrącenie miało miejsce na niestrzeżonym przejeździe kolejowym kategorii F, między stacją Bukowiec a Międzyrzecz. Przejście znajduje się na leśnej drodze wewnętrznej, która należy do nadleśnictwa. Szczegóły zdarzenia, w którym śmierć poniósł ośmioletni chłopiec, potwierdziła w rozmowie z Gazetą Lubuską st. asp. Justyna Łętowska, która pełni funkcję rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

https://twitter.com/Marcin_Maludy/status/1279764572132577282?s=20

Źródło: “Gazeta Lubuska”/twitter.com/Marcin_Maludy

REKLAMA