Tragiczny pożar drewnianego budynku w Małopolsce. Nie żyją trzy osoby

Do tragicznego pożaru doszło w Małopolsce, gdzie spalił się drewniany budynek. Trzy osoby zmarły. Na miejscu zdarzenia wciąż pracuje 11 zastępów straży pożarnej, a także policja i prokurator.

-„Trzy osoby zginęły w wyniku pożaru, do którego doszło w nocy w jednym z budynków mieszkalnych na terenie miejscowości Borowa (pow. tarnowski)” – poinformowała straż pożarna. Na miejscu zdarzenia wciąż pracuje 11 zastępów, a także policja i prokurator.

Informację o całym zdarzeniu otrzymały służby w czwartek po godzinie 3:00 nad ranem. Gdy przybyli już na miejsce okazało się, że pożarem jest objęty parterowy, drewniany budynek.

„Z informacji uzyskanych od osoby, która przebywała na miejscu zdarzenia dowiedzieliśmy się, że w środku mogą znajdować się trzy osoby. Po częściowym przygaszeniu ognia, a potem również w trakcie przeszukania pogorzeliska, rzeczywiście odnaleźliśmy tam trzy, w znacznym stopniu zwęglone ciała, prawdopodobnie dwóch kobiet i jednego mężczyzny” – poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Policja pod nadzorem prokuratury ustala przebieg zdarzenia, jego okoliczności oraz personalia ofiar. Na miejscu w dalszym ciągu pracuje straż, która zajmuje się m.in. schładzaniem drewnianych elementów konstrukcji i zabezpieczaniem terenu.

Źródło: onet.pl