Tomasz Smokowski nowym komentatorem w FIFA 22. Zastąpi legendę polskiego dziennikarstwa sportowego

Tomasz Smokowski, screen z YouTube / EA SPORTS Polska

Gra FIFA 22 będzie miała swoją premierę 1 października. Wiadomo już, że w polskiej wersji językowej pojawi się nowy komentator. Będzie nim Tomasz Smokowski, znany z Kanału Sportowego, a także z Canal+. Zastąpi on Dariusza Szpakowskiego, który był związany z produkcją od 15 lat.

W najnowszej edycji gry FIFA 22 usłyszymy głos Tomasza Smokowskiego. Dziennikarz jest zdobywcą czterech Piłkarskich Oscarów dla najlepszego komentatora sportowego. W przeszłości był związany ze stacjami Canal+ i Polsat Sport, obecnie tworzy Kanał Sportowy. – Właśnie spełnia się moje odwieczne marzenie – nie ukrywa Smokowski. W FIFA 22 partnerować mu będzie Jacek Laskowski.

Pierwotnie oficjalnymi polskimi komentatorami byli Dariusz Szpakowski i Włodzimierz Szaranowicz. Potem ten drugi został zastąpiony przez Jacka Laskowskiego. Teraz Szpakowski został zastąpiony przez Tomasza Smokowskiego. – Razem z ogłoszeniem nowego komentatora, po ponad 15 latach współpracy EA SPORTS dziękuje Dariuszowi Szpakowskiemu. Legendarny komentator zasłynął wśród graczy oraz twórców gry jako wzór profesjonalizmu, zaangażowania i prawdziwej pasji do piłki nożnej – zapewniają twórcy w oficjalnym komunikacie.

Gra FIFA 22 będzie dostępna od 1 października w wersjach na konsole i PC. Pełna lista platform docelowych obejmuje PC, konsole PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 4, Xbox One oraz usługę Google Stadia.

Źródło: inf. prasowa, własne